2017 Aralık Ayı Kitaplarımız

Doğanyurt YBO

İçimdeki Müzik

Dünyanın En Normal Anormaller Okulu

Dünyanın Merkezine Yolculuk

Mehmet Bülent Özyürük İlkokulu

2/A Sınıfı: Bir Şeftali Bin Şeftali

Gemlik Roda İmam Hatip Ortaokulu

5.Sınıflar: Robin Hood

Öteki Çocuklar

Küçük Prens

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi

6/A: Postayla Gelen Deniz Kabuğu

Mayanın Ağacı

6/ B-C: Kaf Dağının Ardına Yolculuk

Masal Masal İçinde

7.Sınıflar: Off Dilim 

Postayla Gelen Deniz Kabuğu

Dargeçit İmam Hatip Ortaokulu

7.sınıflar : Yankılı Kayalar

8.Sınıflar: Sakız Sardunya

Devrek 75.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu

5.Sınıflar: Küçük Prens

6.Sınıflar: Sol Ayağım

Akşehir Ortaköy Cumhuriyet Ortaokulu

Martı Jonathan Livingston 

Davutpaşa Zeki Akpınar Ortaokulu

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Diyarbakır Piri Reis Ortaokulu

Sol Ayağım

Ankara Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulu

Bir Küçük Osmancık Vardı

Tokat Pazar Erkilet Ortaokulu

Kalbime Takılan Uçurtma

Finike Atatürk Ortaokulu

7/D : Kraliçeyi Kurtarmak

Özel Avcılar Uğur Ortaokulu 

6.Sınıflar: Uçan Sınıf

Kartepe 17 Ağustos İlkokulu

Alev Saçlı Çocuk

Esenyurt Orhangazi Ortaokulu

5.Sınıflar: Küçük Prens

6.Sınıflar: Martı

Kumburgaz Serdar Adıgüzel Ortaokulu

Küçük Prens

Beylikdüzü Yakuplu Ortaokulu

Deyim Mi Demeyim Mi ?

Kadıköy Reşat Nuri Güntekin Ortaokulu

Haritada Kaybolmak

Gebze Mustafa Üstündağ Ortaokulu

5.Sınıf : Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu

6.Sınıf: Dedem Bir Kiraz Ağacı

7.Sınıf: İçimizdeki Müzik

Samsun İlkadım 75.Yıl Ortaokulu

6.sınıflar: Haritada Kaybolmak

7.Sınıflar: Kara Oklar Çetesi

8.Sınıflar: Yürümek,Koşmak,Uçmak

Sakarya Özel Şahin Ortaokulu

Ah Şu Uzaylılar

Gölbaşı Dr. Ahmet-Filiz Göğüş Ortaokulu

Bilmecenin İzinde Maceranın Peşinde 

Benim Adım Hiç Kimse 

Şarkışla Şehit Tuncer Çeliker YBO 

5. Sınıf: Bir Kelime Seyyahı 

6. Sınıf: İçimdeki Müzik

7. Sınıf: Off, Dilim!

8. Sınıf: Şeker Portakalı

Afyonkarahisar Hacı Ahmet Özsoy Ortaokulu

Bunun Adı Findel

6/A Sınıfı: Gülibik

5/D Sınıfı: Sadako

Malatya Cevat Çobanlı Ortaokulu

Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu

Finike Turuncuova Şehit Nurettin Tek Ortaokulu

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi

Kumburgaz Serdar Adıgüzel Ortaokulu

Küçük Prens

Çayırova Özel Açı Ortaokulu

5.Sınıf: Evimin İnsanları

Gebze İl Genel Meclisi Ortaokulu

İstanbul’u Çalıyorlar 

Diyarbakır Piri Reis Ortaokulu

7.Sınıflar: Çocuk Kalbi

Sakarya Türk/Fransız Kardeşlik Ortaokulu

İnsan Ne ile Yaşar

Kuyucak Kurtuluş Ortaokulu

5,6,7. Sınıflar : İnsan Ne ile Yaşar

8.Sınıflar : Hayvan Çiftliği

Bursa Kızıklar Ortaokulu

8.Sınıflar : Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

Gebze Mutlukent İlkokulu

Bilgisayar Annie-Alexander McCall(1.Hafta) 

Akşehir Ortaköy Cumhuriyet Ortaokulu

Martı Jonathan Livinston

Safranbolu Vilayetler Birliği Ortaokulu

5.Sınıf: Profesör Binbilir’in Maceraları

6.Sınıf: Kraliçeyi Kurtarmak

7.Sınıf: Bataklığın Kıyısındaki Ev

8.Sınıf: Postayla Gelen Deniz Kabuğu 

İkizce Şehit Hüseyin Akar Ortaokulu

5. ve 6. Sınıflar: Of Dilim- Feyza Hepçilingirler

7.Sınıf: Beklenmeyen Misafir-Agatha Christie

8.Sınıf: Ateşten Gömlek – Halide Edip Adıvar

Finike Atatürk Ortaokulu

6.Sınıf: Sekizinci Renk – Gülten Dayıoğlu

Tokat 15 Temmuz Şehit Birol Yavuz Ortaokulu

Çocuk Kalbi

Gümüşhane Dumlupınar Ortaokulu

8.Sınıflar: Dedemin Bakkalı

Uşak Karaağaç Ortaokulu

Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu

Dinar Şehit P. Uzm. Çvş. Selçuk Gürdal Ortaokulu

İstanbul’u Çalıyorlar

Mamak Şehit Hasan Altın Ortaokulu

Çat Kapı Dayım 

Kraliçeyi Kurtarmak 

Sancaktepe Hüseyin Temizel Ortaokulu

6.Sınıflar: Haylaz Panda ve Sadako

7.Sınıflar: Son Adanın Çocukları ve Sadako

Ürgüp Atatürk Ortaokulu

5.Sınıflar: Bir Kelime Seyyahı

6.Sınıflar: Köy Çocuğu

Safranbolu Vilayetler Birliği Ortaokulu

5.sınıf: Profesör Binbilir’in Maceraları

6.sınıf: Kraliçeyi Kurtarmak

7.Sınıf: Bataklığın Kıyısındaki Ev

8.Sınıf: Postayla Gelen Deniz Kabuğu

Odunpazarı Mehmet Gedik Ortaokulu

6.Sınıflar : Babam Duymasın

7.Sınıflar : Martıya Uçmayı Öğreten Kedi

İnebolu Özlüce İlk-Ortaokulu

İnebolu Atatürk Ortaokulu

İnebolu İmam-Hatip Ortaokulu

İnebolu Azize Ana Ortaokulu

Bir Kelime Seyyahı

Simurga Yolculuk

İnebolu Kabalar Ortaokulu

Simurga Yolculuk

Küçük Kara Balık

Afyon Hacı Ahmet Özsoy Ortaokulu

6.Sınıflar: Bunun Adı Findels- Andrew Clements

7.Sınıflar : Masal Masal İçinde  

Milas Anadolu Lisesi

9.Sınıflar: Büyümenin Türkçe Tarihi (Murathan Mungan)

Baba Evi/Avare Yıllar (Orhan Kemal)

Özel Tire Boğaziçi Temel Lisesi

Mai ve Siyah

Özel Zübeyde Hanım Anadolu ve Fen Lisesi

Piraye- Canan Tan

Sevgili Arsız Ölüm- Latife Tekin

Faust- Goethe

Terme Ambartepe MTAL

Kuyucaklı Yusuf – Sebahattin Ali

Don Kişot – Cervantes

Prof. Dr. Mustafa Zengin Ortaokulu

Seçilen kitapları öğrenciler dönüşümlü olarak okuyacaktır.
Liste için tıklayınız.

Bursa Somuncubaba İmam Hatip Ortaokulu

Profesör Kip ile Türkçe Serisi
(Öğrenciler seçilen kitap serisini dönüşümlü olarak okuyacaktır.)

Not: Kitap isimleri bildirildikçe liste güncellenmektedir 

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *