Şermin ÇARKACI

Sosyal medyanın Oyuncu Annesi Şermin Çarkacı, 1982 yılında Almanya’nın Berlin kentinde dünyaya gözlerini açtı. Berlin günlerinden sonra eğitim hayatına Türkiye’de devam eden Şermin Çarkacı, edebiyata hayatı boyunca her yaşında büyük ilgi duydu. Türk dili ve edebiyatı bölümünden mezun olan Çarkacı aynı zamanda yüksek lisansını da bu bölümde tamamladı.

Şu günlerde ise sıcacık kalemi, çocuklarla kaliteli zaman geçirme vb. konularda yazdığı yazılarla annelere yardımcı olmaya,takipçilerinin kalemi ile yüzünü gülümseterek edebiyatın köşesinden tutmaya devam ediyor.

Edebiyat mezunu olmasının yanı sıra reklamcılık sektöründe çalışan Şermin Çarkacı, bu yorucu temponun ve yoğunluğun içerisinde 3 çocuğu ile oynadığı doyasıya oyunlar ile herkesin ilgisini topluyor. Paylaştığı oyun fikirleri, çocukların hem ruhsal hem fiziksel gelişimine katkı sağlayacak önerileri ile binlerce kişiye çocuklarla zaman geçirme konusunda ışık tutmaya devam ediyor.

Küçük bir köyde büyüyen ve bunu her fırsatta gururla dile getirmekten hiç çekinmeyen Oyuncu Anne, Türk dili ve edebiyatı mezunu. Sosyal medyada Oyuncu Anne ile tanınan Çarkacı, edebiyat mezunu olmasına rağmen reklam sektöründe faaliyet gösteren bir reklamcı olarak da iş hayatına aktif katılım sağlıyor.
Kitapları Yazmış olduğu ilk kitap “Başlarım Şimdi Anneliğe” kitabı ve sosyal medya paylaşımları için birçok kişinin gönlünü feth eden Çarkacı, 34 yaşında genç bir bayan! Bu genç yaşında birçok başarıya imza atan ve 3 çocuk annesi olan Şermin Çarkacı, yazılarında ve paylaşımlarında yansıttığı yaşam enerjisi ile de birçok kişiye ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Başlarım Şimdi Anneliğe kitabının ardından Oyuncu Anne adında bir kitap daha çıkaran Çarkacı’nın yazdığı kitapları Çok Hayal Kuran Çocuk, Ev Yapımı Sihirli Değnek, Kötü Alışkanlıklara İyi Öneriler, Dedemin Bakkalı kitapları izledi.

Ayrıca Çarkacı her sene başında her güne bir oyun önerisinde bulunan Oyun Takvimi projesine de imza atan isim olarak tanınıyor.
“Oyuncu Anne” lakabıyla bilinen ve yazdığı ebeveynlik kitaplarıyla büyük bir ilgi kazanan Şermin Çarkacı, 2017 yılında medeni durum değişikliği sebebiyle kızlık soyadı olan Yaşar soyadını kullanmaya başlamıştır.

Yazarın, Şermin Yaşar ismiyle yayımladığı ilk kitap “Tarihi Hoşça Kal Lokantası”dır.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *